Nie stękaj, nie narzekaj

Hej, proszę Cię, zrób coś z tym ciągłym narzekaniem na wszystko i wszystkich, ok?

Jeżeli nie robisz nic, oprócz mówienia i udostępniania głupich obrazków na FB, jaki to świat jest niesprawiedliwy, jacy ludzie są okropni, jaki Twój los jest do d**y, to nie dziw się, że jesteś w tym miejscu, w którym jesteś!

Odpowiedz na kilka prostych pytań.

O której wstałeś/aś? Od czego Twój dzień się rozpoczął? Niech zgadnę, Demotywatory (takie inspirujące, sama prawda w nich zawarta), Youtube (na poprawę humoru śmieszne filmy), Bezużyteczna, Chamsko, Wiocha, wszystkie te portale sprawiają, że stajesz się szczęśliwszy? Otóż nie! Dzięki nim zmarnowałeś/aś kolejne minuty, godziny, ba, nawet całe dnie! Nic, KOMPLETNIE NIC nie zrobiłeś/aś dzięki tym zajęciom aby zmienić swoje życie na lepsze!

Myślisz, że jak będziesz na wszystko czekać to samo przyjdzie? Albo Ci z nieba spadnie? Znasz kogoś, komu coś dobrego zdarzyło się samo? To tylko pozory, to Twoje niedoinformowanie, to Twój brak wiedzy Ci tak podpowiada, że ktoś ma szczęście, fart, bogatych rodziców, wpływowych ciotki, wujków itd. WIĘKSZOŚĆ robi coś konstruktywnego, a Ty? No tak, inspirujesz się… bogactwem innych, miłością innych, wiedzą innych, a Ty? Czy Ty inspirujesz innych?

Jeżeli nic nie robisz, to przynajmniej nie psuj nastroju innym, bo staną się tak samo zgorzkniali jak Ty.

Ale jeżeli masz ochotę zmienić swoje życie, sprawić by stało się wartościowe, nabrało barw, by szczęście zaczęło się uśmiechać do Ciebie, zacznij czytać książki rozwojowe, zapisz się na szkolenia, szukaj treści w internecie, na Youtube, tak na tym samym Youtube, tylko wykorzystaj ten portal nie do zabicia czasu, lecz do zdobycia wiedzy!

Pamiętaj, nikt od razu mądry się nie urodził, tak samo jak żaden sportowiec nie urodził się z medalem w dłoni. Sukces zdobywa się przez pracę i trening, czy to fizyczny czy mentalny, po prostu zacznij, a efekty same się pojawią!

Trzymam za Ciebie kciuki, do dzieła! :)

Reklamy

2 Comments

Add yours →

  1. Mocne słowa. Bardzo mocne.
    A przy tym szczere do bólu. Jednak właśnie dlatego tak motywujesz innych. Ja np. Bardzo lubię czytać książki. Zwłaszcza literaturę z XIX wieku oraz dalekiego wschodu. Poznawać kultury innych krajów i takiej też słucham muzyki 🎵.
    Pozdrawiam serdecznie

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: